Akseki Cevizli Kaya Özen Çok Programlı Anadolu Lisesi ADRES VE TELEFON

İlan №: 4544
İlan Tarihi: Paz, 04/01/2018 - 07:53
Kategori: 
Telefon: 
02426883667
Adres: 
Atatürk Mah.Cevizli Beldesi Akseki Antalya
Şehir: 

Kurum Kodu : 318565
Kurum Adı : Akseki Cevizli Kaya Özen Çok Programlı Anadolu Lisesi
Telefon : 02426883667
Faks : 02426883667

Adres : Atatürk Mah.Cevizli Beldesi Akseki Antalya
VİZYON
Öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmesi ilk önceliktir. Öğrenciler bütün çalışmaların odak noktasıdır ve amaçlara temel oluşturur. Öğrenciler ve veliler, toplumun sürekli gelişen beklentilerine ayak uyduracak şekilde geliştirmek için yüreklendirilir. Öğrencinin başarısını artırmak için karşılıklı olarak sorumluluk alır ve verimli bir şekilde çalışılır. Öğrencilere birey olarak saygı duyurulur. Öğrenciler arasındaki bireysel farklılıklar dikkate alınır. Farklılıklar ve görüş ayrılıkları bir zenginlik olarak kabul edilir. Sürekli olarak yeni öğrenme biçimlerine uyum sağlanacak beceriler geliştirilir. Değişim, mükemmeliyete ulaşmada cesaret kazandırır, geçmiş deneyimler ise değişimi göze almada yardım eder.
MİSYON
Orta öğretim düzeyinde bir genel kültür vermek. Kişi ve toplum sorunlarını tanıtma, çözüm arama, yurdumuzun ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunma bilincini vermek. Öğrencileri bilgi, beceri ve yetenekleri ölçüsünde yüksek öğretime hazırlamak ve mesleğe yöneltmek. Çevrenin eğitim ve öğretim düzeyini karşılamak. Okulda yapılan mesleki eğitimini iş ve hizmet hayatının gerektirdiği koşullarda gerçekleştirmek ve çevre okul birliğinin kurulmasını sağlamak.
BAŞARILAR
AKSEKİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE DÜZENLENEN 100 TEMEL ESER OKUMA YARIŞMASINDA İLK 5´TE 3 ÖĞRENCİ OKULUMUZDAN DERECEYE GİRMİŞTİR. 1. FATMA SUN 3. FATMA ÇİĞDEM DUMAN 4. RAHİME GİRGİN
KURUM BİLGİLERİ
Öğretmen Sayısı : 16
Rehber Öğretmen Sayısı : 1
Öğrenci Sayısı : 80
Öğretim Şekli : Tam Gün
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:20-16:15
Derslik Sayısı : 7 Atölye-İşlik Sayısı : 1
Fen Laboratuarı Sayısı : 1 BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 0
Resim Sınıfı Sayısı : 0 Müzik Sınıfı Sayısı : 0
Yabancı Dil : İngilizce İnternet Bağlantısı : ADSL (16 Mbit ve üzeri)
Hazırlık Sınıfı : 0 Konferans Salonu : 1
Spor Salonu : 0 Yemekhane : 1
Misafirhane : 0 Kütüphane : 1
Kantin : 0 Revir : 0
Bahçe : 1
Lojman Sayısı : 0
Lojman Bilgisi :
Pansiyon Bilgisi : Erkek ve Kız Pansiyonu
Isınma Şekli : Kömürlü Kalorifer
ULAŞIM BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Antalya il merkezine 180 km ulaşım süresi yaklaşık 3 saattir. Konya il merkezine uzaklık 145 km ulaşım süresi yaklaşık 2,5 saattir. Okulumuz Akseki ilçe merkezine 30 km ulaşım süresi 30 dk dır.
Ulaşım : Antalya il merkezine ve Akseki ilçe merkezine otobüs ve dolmuş ile ulaşım sağlanabilir. Konya il merkezine otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır ayrıca İstanbula otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır.
Servis Bilgisi :
Yerleşim Yeri Bilgisi : Cevizli yazları çokta sıcak olmayan ve kısmen yağışlı kışları ise soğukve yağışlı bir iklime sahip, etrafı dağlarla çevrili yeşil bir mahalledir.
İSTATİSTİKLER
Kontenjan Bilgileri :
OKULUN SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİ
Sportif Etkinlikler :
Bilimsel Etkinlikleri :
Proje Çalışmaları :