LG G3 Ekran Değişimi

İlan №: 3211
İlan Tarihi: Per, 12/28/2017 - 20:18
0,00
- TL
Advertise: 
Telefon: 
0532 772 48 72
Şehir: 
Adres ( Bölge ): 
Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy / İstanbul
Hizmet Verdiğiniz Alan: 
İşletme Türünüz: 
Tecrübe Yıl: 
16 Yıl Tecrübeli

Lg G3 ekran değişimi hakkında bilgiler

Lg g3 ekran değişimi hakkında bilmeniz gereken öncelikli bilgi diğer modeller gibi sadece ön camın değişmesi söz konusu değildir. Yine aynı şekilde lg g3 telefonunun sadece dokunmatiği, iç ekranı veya kasası değişmez. Bu modelim kesinlikle tüm parçaların takım şekilde tamamının değişmesi gerekir.

Ne tip durumlarda lg g3 ekran değişimi yapılmalıdır?

Dokunmatik algılamasında sorun var ise, ekranın belli yerlerine basıldığı zaman telefon tepki vermiyor ise değiştirilmesi faydalı olacaktır. Aynı şekilde eğer ekranın bir yerinde kırık veya çatlak varsa acilen lg g3 ekran değişimini yapmanız gerekir bu tip durumlarda geç müdahaleler tamirat sürecini uzatabilir. Bazı renkler karışık ve mürekkep görüntüsü veriyor ise de ekran değişiminin zamanı gelmiş demektir.Ekran hiçbir şekilde gelmiyorsa fakat telefonun açma kapatma düğmesi kullanıldığı zaman ses geliyorsa yine sorun ekrandadır ve tam takım olarak değişmesi sonucu telefonunuzu ilk günkü gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Lg G3 ekran değişimi nasıl yapılır?

Öncelikle cihazın tamamen kapandığından emin oluruz. Ardından arka kapağı açıp bataryanın çıkarılması gerekir. Cihazın arka kısmında bulunan 13 adet vida titiz bir şekilde açılır ve 2 adet kasa kapağı da çıkarılır. Ana karta bağlı bulunan ekran dokunmatiği, ön kamera ve arka kamera soketleri dört adet soket açılır. Anakart sağlam ve çok dikkatli bir şekilde ekrandan çıkartılır. Ön kamera, arka kamera, seyyar kulaklık soketi, wifi anteni, titreşim motoru ve iç kulaklık eski ekrandan yine çok hassas bir şekilde sökülür. Tüm parçaları sırası ile beraber ekrana monte ettikten sonra 13 vidayı takıp en son olarakta pil ve arka kapağı takarsanız lg g3 ekran değişimi işlemini başarıyla tamamlamışsınız demektir.

Unutmadan belirtmekte fayda var bu işlemler anlatımda kolay gibi görünse de uzman olmayan kişilerin yapacağı ufak bir hata telefonun çöp olmasına sebep olacaktır.

Mesleki Uzmanlıklar: 
ceptelefonu tamiri

Facebook 'ta Yorumla