SEMİHA KİBAR ORGAN NAKLİ VE DİYALİZ HASTANESİ

İlan №: 3584
İlan Tarihi: Ça, 01/10/2018 - 18:03
Advertise: 
Kategori: 
Adres ( Bölge ): 
Talas yolu 5. Km. Erciyes Üniversitesi
Şehir: 
Web Adresi: 
diyalizhast.erciyes.edu.tr
Telefon: 
0 (352) 207-6666

Hizmetlerimiz:
- Yataklı Servis: 1. ve 2. katı erişkin nefroloji, 3. katı pediatrik nefroloji birimleri olmak üzere toplam 41 oda ve 82 hasta yatağımız mevcuttur. Odalarda tuvalet ve banyo bulunmaktadır. Hastanemiz 4. katında ameliyathane ve 10 yataklı yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. Ayrıca bu katta yoğun bakımdan yeni çıkan hastalar için toplam 8 yatak bulunan 4 oda mevcuttur. Son kat kafeterya olarak tanzim edilmiştir.
- Hemodiyaliz Ünitesi: Ünitemizde toplam 24 yatak ve hemodiyaliz makinesi mevcuttur. Hepatit B tespit edilen hastalarımız için ayrı bölüm ve makineler kullanılmaktadır. Ünitemiz 11 hemşire ve 3 hemodiyaliz teknisyeni ile hizmet vermektedir.
-Periton Diyalizi Ünitesi: Ünitemizde hastalarımız 3 periton diyalizi hemşiresi tarafından düzenli aralıklarla takip ve tedavi edilmektedir. Kronik böbrek hastalığı olan kişilerin ön bilgilendirilme ve eğitimi de polikliniğimizde gerçekleştirilmektedir.
-Genel Nefroloji Polikliniği: Polikliniğimizde nefrolojik sorunu olan hastalar randevu sistemine göre takip ve tedavi edilmektedir.
-Transplantasyon Polikliniği: Böbrek nakli yapılmış toplam 56 hasta halen takip edilmekte olup sadece hastanemizde transplantasyon yapılmış hastalar değil dış merkezlerde transplantasyon yapılmış hastalara da takip ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Facebook 'ta Yorumla