SAKARYA KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTANESİ

İlan №: 4193
İlan Tarihi: Paz, 01/21/2018 - 00:34
Advertise: 
Kategori: 
Adres ( Bölge ): 
Paputçular Mah. Fabrika Cad. Müftülük Arkası
Şehir: 
Web Adresi: 
www.sakaryaeah.saglik.gov.tr
Telefon: 
0 (264) 274-5080

Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi şehir merkezinde 7122 m² arsa üzerinde 9938 m² kapalı alan olarak hizmet vermektedir. 1945 yılında memleket hastanesi olarak yapılan binada hizmete başlamıştır. 1992 yılında yapılan 4 katlı binasına taşınarak 125 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Aynı yıl çocuk kliniğinin taşınmasıyla 180 yatak kapasitesiyle hizmet verir duruma gelmiştir. 1999 depreminde yeni yapılan binanın iki katı alınarak hizmete, eski hizmet binasıyla birlikte sürdürülmüştür. Hastanemiz yeni yapılan düzenlemelerle 201 yatak olarak hizmet vermektedir.
Doğumhanede aynı anda 4 doğum yaptırma imkanı vardır. Doğumhanede 16 yatak kapasitesi mevcuttur. Lohusa cerrahi servisi 52 yatak, septik servisi 21 yatak, gebe takip 11 yatak, çocuk cerrahisi 13 yatak, prematüre – yenidoğan servisi 31 kuvöz ve bebek yatağı, çocuk servisi 55 yatak ve çocuk yoğun bakım 6 yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir. Prematüre – yenidoğan servisinde 3. derece 6 yatak, 2. derece 4, 1. derece 6 olmak üzere 16 yenidoğan yatağı bulunmaktadır. Çocuk yoğun bakımda 4, çocuk 2 tane annelere yönelik yoğun bakım 2. Derece yatağı mevcuttur.
Doğumhanemizde doğum yapacak anne adaylarıyla yakınlarını görüştürmek için görüntülü ve sesli sistemimiz mevcuttur. Yine doğum yapan anneler, yakınlarına bekleme salonundan anında monitörle bildirilmektedir. Yenidoğan ve çocuk yoğun bakımda hasta yakınları, hastalarını ekrandan gösterebilmektedirler.
Hastanemizde gündüz kadın doğum, çocuk, çocuk cerrahisi, enfeksiyon hastalıkları, çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, diyet poliklinikleri yapılmaktadır. Akşam saat 17:00 den sonra kadın doğum, çocuk, ultrason, psikiyatri poliklinikleri ve genel cerrahi uzmanı tarafından meme poliklinikleri mesai dışı olarak hizmet vermektedir.
Hamile annelere yönelik normal doğumu teşvik amaçlı, Doğumhane Sorumlusu ve ekibi yardımıyla bilgilendirme ve Normal Doğuma Hazırlık Eğitimi Kurs Programı yapılmaktadır.

Facebook 'ta Yorumla