ELAZIĞ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

İlan №: 2242
İlan Tarihi: Paz, 12/10/2017 - 00:40
Advertise: 
Kategori: 
Adres ( Bölge ): 
Rızaiye Mah. İnönü Cad. No:74
Şehir: 
Web Adresi: 
elazigeah.saglik.gov.tr
Telefon: 
0 (424) 238-1000

Hastanemiz 1945 yılında 35000 m² arsa üzerine Almanlar tarafından yapılan ilk hastane binasıyla hizmete başlamıştır. 1975'li yıllarda projesi hazırlanan ve 1984 yılında bitirilen poliklinik binası ilave edilmiş, eski doğum ve çocuk servisi olarak hizmet veren bina tadilat görerek şu andaki mevcut Başhekimlik ve Döner Sermaye Saymanlık binası olarak hizmet vermeye başlamıştır.
Zamanla 1960 yapımı eski göğüs servisinde tadilat yapılmış, halen Göğüs - İntaniye ve Psikiyatri servisi olarak hizmet vermektedir.
Başhekimlik binasının arka tarafında yine 2000 yılında tek katlı olarak yapılan ve şu anda görüntüleme merkezi olan bina hizmete açılmıştır.
Aynı yıl Dünya Bankası tarafından finanse edilen tomografi cihazı da bu binada hizmet vermektedir. 1998 yılında temeli atılan ve iki bölümden oluşan, 150 yataklı ek bina 2006 yılı başında hizmete açılmıştır 2007 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi eski hastanesi kampüsü devralınmış, bu alanda Nükleer Tıp ve Hemodiyaliz ünitelerimiz kurulmuştur.
Sarahatun Kadın Doğum Hastanesi Aralık 2008 tarihi itibariyle hastanemize bağlanmıştır. Hastanemiz 2006 yılında Eğitim Araştırma Hastanesi onayı almıştır. Aynı yıl Bakanımız tarafından Türkiye'nin en başarılı hastanelerinden biri olarak belirlenmiştir.
Hastanemiz 2007 yılında TS-ISO-EN 9001:2000 Kalite Belgesi almıştır. 2008 yılında Klinik Şefleri ve Asistanlarımızın da gelmesiyle aktif eğitim faaliyetlerimiz başlamıştır.
Hastanemiz Elazığ ili yanı sıra Tunceli, Bingöl, Muş İlleri ile Arapgir ve Kemaliye ilçelerinden gelen hastalara tam teşekküllü olarak hizmet sunan bir bölge hastanesidir.
POLİKLİNİKLER
Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
Çocuk Cerrahisi
Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi
Çocuk Kardiyolojisi
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Deri ve Zührevi Hastalıklar
Diş Hekimliği (Genel Diş)
El Cerrahisi
Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları
Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
Gastroenteroloji
Gastroenteroloji Cerrahisi
Genel Cerrahi
Göğüs Cerrahisi
Göğüs Hastalıkları
Göz Hastalıkları
Hematoloji
İç Hastalıkları (Dahiliye)
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Kalp ve Damar Cerrahisi
Kardiyoloji
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
Nefroloji
Neonatoloji
Nöroloji
Nükleer Tıp
Ortopedi ve Travmatoloji
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Radyasyon Onkolojisi
Romatoloji
Psikiyatri
Tıbbi Onkoloji
Üroloji

Facebook 'ta Yorumla